Güncel Yapı Tadilat ve Dekorasyon Trendleri

Yapı Tadilat Trendleri

Geçtiğimiz iki sene boyunca hepimize hayatlarımızı yeniden sorgulatan pandemi, küresel ısınma, yangınlar ve ekonomik kriz sonrası uzmanlar 2022’de ruhsal sağlığımız açısından iyi yönde enerji yayan optimist mekanların önem kazanacağını düşünüyorlar. Pozitif enerji veren canlı renkler, cesur desenler ve tasarımlarda abartılı oranlar bir mekânın optimizm değerini arttırırken maksimizlizm stili kullanılan her yerde kendini ön plana çıkmayı başaracaktır 2022 yapı tadilat dekorasyon trendlerine başlıca yön verecek bir tasarım türüdür.

Son yıllarda doğanın önemini daha çok anlamaya başladık. Bu bizi iyi yönde etkilemeye başladı peki nasıl mı? Her şey bir göz aşinası ile merak ile başlar, bu göz aşinalığı ise bizlere doğaya saygı göstermemiz gerektiğini düşündürür, bunu düşünen tasarımcılar 2022 yapı tadilat trendlerinde doğa ile iç içe olan tasarımlar tercih etti bu durum hem evlere nostaljik bir hava katacak hem de doğaya saygılı seçimler olacaktır. Bu seçimlerde kullanılacak malzemeler şu şekildedir; Keten, pamuk, tuğla, seramik, kil gibi doğal dokular bizleri doğayla içselleşmemizi sağlar. Doğal malzemelerin hayatımızda yer alışından bahsederken Retro bir eşyaya yer vermekteyiz. Özellikle dış mekân aksesuarı olarak kullanılabilecek hasır ürünleri tekrardan ortaya çıkıyor.

Doğallıktan farklı olarak mekanlarda, yeni trendlerde sadelik öne çıkmıştır. Bu fark birden fazla amaca hizmet etmektedir, yemek masasını aynı zamanda çalışma masası olarak kullanmak fonksiyonel açıdan önem taşımaktadır bu durumda kullanım alanımız genişlemektedir.

Modern dekorasyon için en önemli kurallardan biri saklanabilir olan her şeyi saklamaktır bunun sebebi ise mümkün olduğunca az yer kaplama amaçlıdır. Bu sayede bulunduğumuz ortamı daha ferah bir hale getirebiliyoruz konu üzerinde sıkça geçen bir kelime fonksiyonlaştırma 2022 yapı tadilat trendinin 1 numaralı gözdesi olarak görünmektedir. Yeni dekorasyon ürünlerini seçerken artık daha dayanıklı yapıda ürünler tercih edilmektedir. Bununla birlikte tek bir kullanımı olan mekanlar artık tarihe karışıyor.

Ev dekorasyon konu alanınca akla ilk gelen mobilya eşyaları olsa da mobilya kadarda duvarda kullanılacak renkler evlerimizi daha şık ve farklı gösterecektir.  Fon tercihi olarak kalın fonlar tercih edilmektedir bu desenler genellikle çiçek deseni olacağı biliniyor. Bu büyük desenler arka plan oluşturması açısından kalın fon şeklinde kullanılmaktadır. Trend ürünlerde son zamanda yerini alan el yapımı şık detaylara yer vermeden olmaz bu sene evlerimize değer katacak olan ufak dekoratif ürünlerinizden misafirleriniz gözlerini ayıramayacağını söyleyebiliriz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişim

© 2022 Tüm Hakları Nuryapı ve Seramik Malz. San. Tic. Ltd. Şti. Adına Saklıdır