Dış Mekanlarda Ne Tür Seramikler Kullanılmalıdır?

Dış mekan yani evimizin balkonu veya teraslarımızdan bahsetmekteyiz. Balkon ya da teraslarda yapılan istatistiksel açıklamalara göre anti slip seramikler, karo seramikler tercih edilmektedir. Doğal taş görünümlü seramiklerde duvarlar için uygundur. Dış mekan seramikleri sizlere önemli avantajlar sağlamaktadır. Dış mekanlarda dikkat edilmesi gereken en önemli etkenler aşınma, nem ve ayak trafiği yoğunluğudur, dolayısıyla dış mekanlarda kullanılacak zemin kaplamasının neme, aşınmalara, darbelere, lekelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Dış mekan seramiklerinin avantajları nelerdir;

1) Uygun Fiyatlı Olması; Dış mekan seramiklerinin uygun fiyatı yaptığınız ödemenin karşılığının fazlasıyla almasını sağlar buda halk arasında fiyat performans olarak nitelendirilir. Diğer döşeme türlerinden daha ekonomik olması seramiklerin sizlere sağladığı en önemli avantajıdır.

2) Suya, Neme ve soğuğa karşı dayanıklı olması; Dış mekan seramiklerinin suya, neme ve soğuğa karşı dayanıklı olduğundan veranda gibi mekanlar için son derece uygundur. Nem, yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi dış cephede seramiklerin tercih edilmesinin en önemli nedenidir. Bunun yanı sıra dış mekan seramikleri darbelere karşı da dayanıklıdır. Dolayısıyla kolay kırılmaz çizilmezler. Buda uzun yıllar ilk günkü görünümünü korumalarını sağlar.

3) Kolay Temizlenmesi; Kolay temizlenme açısından da çok avantajlıdır. Seramiklerin süpürmek ve silmek temizlik açısından yeterlidir. Bu sayede dış mekanlarda hem hijyenik bir ortam sağlanabilmekle hem de zamandan tasarruf edebilmektedir.

Bunun yanı sıra dış mekan seramikleri sık sık bakım gerektirmez aynı şekilde kolay temizlenebilir olması ile birlikte size kolaylıklar sağlar. Tasarım açısından dış mekanlarınıza farklılık katacaktır. En önemli konularından bir tanesi ise dış mekan seramiklerinin kolay tamir edilebilir olmasıdır aksi bir durumda kolayca işini halledilecektir. Dış mekan seramikleri dekoratif açıdan estetik bakımından diğer seramiklere göre oldukça iyi durmaktadır, her tarza ve her zevke uygun seramik deseni bulmak mümkündür. Doğa ile iç içe seramikler kullanmak çok farklı bir hava katacaktır, aynı şekilde sadelik kısmına değinilecek olursak sade tasarımlar sizin içinizi açacaktır.

Anti Slip Seramiklerin Özellikleri Nedir?

Kaymaz özelliklere sahip seramiklerin genel adı olan “Anti Slip Seramik” “R” sembolü ile ifade edilmektedir. Havuz ya da havuz kenarı gibi kayma derecesi yüksek olan yerlerde’ de kullanılmaktadır. Yüksek kaydırmazlık özellikleri evlerimizde banyo, mutfaklarımız, balkon ve teras içinde çok önemlidir. Farklı derecelere göre sınıflandırılan kaymazlık değerleri vardır R9 ile R13 arasında belirlenir.

R9 Banyo, Mutfak, Okul, Banka, Hastane ve kafeteryalar için kullanılır.

R10 Stok ve Depo Sahaları, Terminaller, Garaj Önü Alanları için kullanılır.

R11 Restoran, Yemekhane, Sanayi Tipi Mutfaklar ve Havuz Kenarı için kullanılır.

R12 Gıda Tesisleri, Mandıralar, Acil Servis, İtfaiye.

R13 Biyolojik ve Makine Yağı Üretimi Yapan Tesisler.

Bütün bu ürünleri görmek için showroomumuzu ziyaret edebilir veya bizimle whatsaap üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişim

© 2022 Tüm Hakları Nuryapı ve Seramik Malz. San. Tic. Ltd. Şti. Adına Saklıdır